Stanisław Turina, Kyiv is new money. Co zmieniło się w Ukrainie przez dwa lata?

  • 27.05.2024 | 18:00

Jak ostatni czas wpłynął i jak przeformował powiązania, rozumienie relacji i czasu, wartość tego, co materialne, stosunek do zmian i wiadomości.
Jak zmieniły się pieniądze? Jak zmienił się mój stosunek do nich? Jakie to uczucie przeżyć rok bez myślenia o finansach? Jakie to uczucie wydawać środki na podtrzymanie dobrego nastroju, który ratuje życie w czasach katastrofy? Co to jest dobroczynność i co to znaczy „dobra przyzwoita cena”? Co sprzedają ukraińscy artyści, jaki to przebiega i na co musimy stworzyć nowy popyt?
Zmiany pozwalają się zaobserwować, nie zaś utrwalić. Zachodzą nieustannie, a ich kierunek ma charakter niebinarny.

Stanisław Turina — urodził się w 1988 roku w Makijiwce w obwodzie Donieckim. Ze względów zdrowotnych musiał opuścić Doniecczyznę w 1993 r.; dorastał na Zakarpaciu w mieście Mukaczewie.
Studiował na lwowskiej Akademii Sztuki na Wydziale Szkła Artystycznego.
Brał udział w projektach BlackCircleFestival, Galerii Detenpula, Galerii Jefremowa 26, sympozjum Mohrycia, kolektywu Open Group.
Jest współzałożycielem i współkuratorem projektu Atelienormalno dla artystów (w tym dla osób artystycznych z zespołem Downa) w Kijowie.
Mieszka i pracuje w Kijowie. Jest autorem tekstów, badaczem inkluzji, artystą, wolontariuszem.
Interesuje się studiami nad niepełnosprawnością, historią psychiatrii, górami, kuchnią świata, związkami między różnymi językami, rehabilitacją i prawami człowieka.

udostępnij: