Marta Handschke

Marta Handschke

Mieszka w Gdańsku. Studiowała fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Na codzień zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. Przez wiele lat była związana z trójmiejską sceną muzyczną. Współpracowała z zespołami muzycznymi KOBIETY i OCZI CZIORNE śpiewając, pisząc teksty piosenek oraz tworząc oprawę wizualną (okładki płyt, zdjęcia). Jako ilustratorka współpracowała też z gazetą „Wysokie Obcasy”.
W roku 2018 nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się jej pierwsza książka pt. „Brzuch Matki Boskiej”. Książka jest typową opowieścią z gatunku „Her story” i opowiada o losach rodzinnych trzech pokoleń kobiet począwszy od Drugiej Wojny Światowej po czasy współczesne. Książka została nagrodzona pierwszym miejscem przez portal czytelniczy „Granice.pl”, jako najlepsza książka na gwiazdkę roku 2018 w kategorii „Nie tylko dla kobiet”.
W roku 2019 brała udział w NARRACJACH, jako autorka poezji do obiektów wizualno-muzycznych „Historie z cieni”, warszawskiej artystki multimedialnej Agnieszki Szreder.
Ma na swoim koncie udział w kilku wystawach artystycznych od fotografii zaczynając, po ilustracje kończąc. Wystawiała m.in. w domach kultury, w dawnym BWA w Sopocie oraz klubokawiarniach kulturalnych promujących twórczość artystów w Warszawie, Gdańsku i w Sopocie.