Bartek Brosz

Bartek Brosz

Bartek Brosz – ilustrator, autor rysunków prasowych, komiksów, grafiki do gier komputerowych, mobilnych i planszowych. Urodził się w 1974 roku w Gdańsku. Rysunku uczył się na zajęciach plastycznych pod okiem olsztyńskich artystów Mirosławy Smerek Bieleckiej i Tadeusza Piotrowskiego. Edukację rysunkową kontynuował studiując architekturę na Politechnice Gdańskiej.
Jako rysownik debiutował jeszcze będąc w liceum w 1991 r. na łamach Gazety Olsztyńskiej. Współpracuje z wydawnictwem Adamada, Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym, wydawnictwem Presscom, Wydawnictwem Literatura, wydawnictwem Nasza Księgarnia, pismem internetowym miastoliteratury.com.
Jest autorem książek dla dzieci oraz ilustracji do kilkudziesięciu książek i podręczników szkolnych. Jego książki zostały wydane w Polsce, Turcji, Chinach, Rosji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Poza rysowaniem jego pasją jest muzyka. Komponuje i pisze teksty piosenek. Jest autorem muzyki ilustracyjnej do gier komputerowych. Jego pierwszy zespoł to trójmiejska formacja Pomidory. Obecnie gra w zespołach The Paperbags, The Waterforge oraz Kretti & the Little Moles.

Wraz z rodziną i kotem mieszka w Gdańsku-Wrzeszczu.